Značka Subaru dosiahla hranicu 20 miliónov vyrobených vozidiel s pohonom všetkých kolies

Spoločnosť Subaru Corporation s potešením oznámila, že jej súhrnná produkcia vozidiel s pohonom všetkých kolies (AWD) prekročila v júni tohto roka hranicu 20 miliónov kusov*1

Značka Subaru dosiahla hranicu 20 miliónov vyrobených vozidiel s pohonom všetkých kolies

Tento míľnik sa podarilo dosiahnuť bezmála 49 rokov po tom, ako spoločnosť v septembri 1972 predstavila kombi Subaru Leone s pohonom 4WD – prvé japonské sériové osobné vozidlo s pohonom AWD.

Modely s pohonom AWD v súčasnosti tvoria 98 %*2 globálneho predaja značky Subaru, pričom súčasťou všetkých modelov*2 je symetrický pohon AWD od spoločnosti Subaru a motor "Boxer" s protibežnými piestami.

Najvýraznejšou črtou symetrického pohonu AWD od Subaru je symetricky usporiadané hnacie ústrojenstvo v spojení s pozdĺžne uloženým motorom Boxer, ktoré sú umiestnené v jednej línii. Kombinácia nízkeho ťažiska, ktoré zabezpečuje motor Boxer, a špičkového vyváženia hmotnosti symetrického hnacieho ústrojenstva prináša maximálnu stabilitu a trakciu, ktoré sú pre pohon všetkých kolies typické, a poskytuje dokonalý jazdný výkon v najrôznejšom počasí a podmienkach cestnej premávky. Okrem týchto mechanických výhod automobilka Subaru neustále zdokonaľuje schopnosti svojho pohonu AWD podľa filozofie "výroby vozidiel orientovaných na človeka", aby ponúkla silnejší pocit prepojenia s vozidlom, ktorý vodičovi aj ostatným cestujúcim prináša viac "potešenia z jazdy a pocitu istoty".

Automobilka Subaru už viac ako 50 rokov vylepšuje svoju technológiu AWD, ako jednu zo základných technológií, o ktoré sa opiera pri svojich snahách v oblasti bezpečnosti a pôžitku z jazdy, pričom výkonnosť svojho pohonu AWD ďalej rozvíja aj v elektrifikovaných vozidlách.

Modely so systémom "e-BOXER", predávané v Japonsku a ďalších regiónoch po celom svete, majú mimoriadne citlivý elektromotor, ktorý umožňuje oveľa precíznejšie ovládanie pohonu AWD. To prináša väčší pocit bezpečia na klzných vozovkách, napríklad na snehu a ľade, ako aj lepšie jazdné schopnosti na nerovných cestách.
V prípade pripravovaných elektrifikovaných modelov, ako je napríklad globálne čisto elektrické SUV "SOLTERRA", ktoré sa má na trhu objaviť v roku 2022, či nové silné hybridné vozidlá s plánovaným uvedením v polovici 20. rokov, sa schopnosti pohonu AWD od Subaru ďalej rozšíria spolu s technológiou elektrifikácie.

Automobilka Subaru bude naďalej vylepšovať koncepciu odlišnosti značky "Subaru Difference" ďalším zdokonaľovaním svojich terajších základných originálnych technológií a zároveň zušľachťovať technológie budúcej generácie, aby svojim zákazníkom z celého sveta priniesla "potešenie z jazdy a pocit istoty".

*1. Zahŕňa aj iné systémy AWD než symetrický pohon AWD.
*2. Vychádza z globálneho predaja za obdobie rokov 2018 až 2020. Nezahŕňa vozidlá dodávané OEM.
*3. e-BOXER je originálna pohonná jednotka od spoločnosti Subaru, ktorá kombinuje motor Subaru Boxer s elektrickým systémom, ktorého súčasťou je vysokovýkonný elektromotor a kompaktný lítiovo-iónový akumulátor, ktoré sú umiestnené v línii podľa usporiadania symetrického pohonu AWD.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Ďakujeme za Váš záujem o toto vozidlo.

Vypíšte prosím tento formulár.

Miesto kúpy vozidla: *

Ozveme sa Vám v čo najkratšom čase.